Blog

Najnovšie články

Kto môže za budúce nízke dôchodky Slovákov?

Ani percento sporiteľov sa nepohlo toho roku z garantovaných fondov. Aj keď vedia, že by mohli mať vyššie dôchodky.

Celý článok

Nečakajte na vyšší dôchodok so založenými rukami

Jedným zo zásadných rozhodnutí, ktoré by mal každý pri pohľade do výpisu z dôchodkového účtu spraviť, je, že rozdelí svoje dôchodkové úspory. Nespoliehajte sa  len na prvý či druhý pilier. Investujte a zverte sa do rúka odborníkom.

Celý článok

Nečinnosť je najväčšie zlo. Týka sa to aj penzií

Diskusia o ústavnom dôchodkovom zákone utíchla, a to nie je dobre.

Celý článok

Tipy, ako si môžete zvýšiť svoj dôchodok

Pandémia nás naučila, že plánovať budúcnosť, najmä tú finančnú, je dôležité. Nielen kvôli finančnej rezerve, ktorú je dôležité mať v zálohe, ale aj preto, že si už teraz vieme ovplyvniť výšku svojho budúceho dôchodku. Ako na to a kde získať dodatočný zdroj úspor na dôchodku? Pripravili sme pre vá...

Celý článok

Na vyššiu penziu nestačí čakať so založenými rukami

Druhý pilier môže výrazne zvýšiť dôchodky budúcich seniorov. Treba však ešte znásobiť aktivitu, pričom, informácie dávajú ľuďom moc a zarábajú peniaze. Platí to aj pri dôchodkových úsporách.

Celý článok

Až keď ľuďom začne hroziť 380 eur mesačne, začnú riešiť dôchodok. Mladí ľudia zabúdajú, že nebudú navždy mladí (Rozhovor)

V rozhovore pre REFRESHER hovorí šéf DSS-ky o tom, že veľa mladých ani netuší, že si potrebuje na dôchodok šetriť. Mnohým chýba finančná gramotnosť a často sa spoliehajú na rizikové investície.

Celý článok

Ak ste sa zľakli výšky vašej predpovedanej penzie, nepanikárte

Máte vypočítané tri scenáre dôchodku. Vo veľkej miere bude závisieť od vás, či sa naplní ten pesimistický, realistický alebo optimistický.

Celý článok

Šéf DSS-ky: Indexové fondy nemusia fungovať, peniaze mám v akciách

Martin Kaňa o druhom pilieri a výsledkoch za minulý rok.

Celý článok

Rok 2020 bol pre našich klientov veľmi úspešný

Pred vyše rokom sme sporiteľov v DSS Poštovej banky vyzvali, aby presmerovali svoje úspory do aktívne riadených fondov. Ideálne do akciového, pre tých konzervatívnejších aj do dlhopisového garantovaného fondu. Všetci, ktorí tak spravili, si na konci roka 2020 pripísali vysoké zhodnotenie. V akcio...

Celý článok

Ani tento rok sa pasivita na trhoch nevyplatí

Aj v roku 2021 treba sporiť a investovať pravidelne a vyhľadávať aktívne riadené fondy, ktoré reagujú na výkyvy trhu lepšie.

Celý článok