Blog

Najnovšie články

Na vyššiu penziu nestačí čakať so založenými rukami

Druhý pilier môže výrazne zvýšiť dôchodky budúcich seniorov. Treba však ešte znásobiť aktivitu, pričom, informácie dávajú ľuďom moc a zarábajú peniaze. Platí to aj pri dôchodkových úsporách.

Celý článok

Až keď ľuďom začne hroziť 380 eur mesačne, začnú riešiť dôchodok. Mladí ľudia zabúdajú, že nebudú navždy mladí (Rozhovor)

V rozhovore pre REFRESHER hovorí šéf DSS-ky o tom, že veľa mladých ani netuší, že si potrebuje na dôchodok šetriť. Mnohým chýba finančná gramotnosť a často sa spoliehajú na rizikové investície.

Celý článok

Ak ste sa zľakli výšky vašej predpovedanej penzie, nepanikárte

Máte vypočítané tri scenáre dôchodku. Vo veľkej miere bude závisieť od vás, či sa naplní ten pesimistický, realistický alebo optimistický.

Celý článok

Šéf DSS-ky: Indexové fondy nemusia fungovať, peniaze mám v akciách

Martin Kaňa o druhom pilieri a výsledkoch za minulý rok.

Celý článok

Rok 2020 bol pre našich klientov veľmi úspešný

Pred vyše rokom sme sporiteľov v DSS Poštovej banky vyzvali, aby presmerovali svoje úspory do aktívne riadených fondov. Ideálne do akciového, pre tých konzervatívnejších aj do dlhopisového garantovaného fondu. Všetci, ktorí tak spravili, si na konci roka 2020 pripísali vysoké zhodnotenie. V akcio...

Celý článok

Ani tento rok sa pasivita na trhoch nevyplatí

Aj v roku 2021 treba sporiť a investovať pravidelne a vyhľadávať aktívne riadené fondy, ktoré reagujú na výkyvy trhu lepšie.

Celý článok

Ako sa „nezhodnotili“ dôchodky, a čo prinesie očkovanie proti COVID-19 ?

Rok 2020 vniesol na finančné trhy koronakrízu a hlboký prepad ekonomík. Bol náročný, plný zmien a náhlych obratov, zavádzania mnohých obmedzení v bežnom živote. Odhliadnuc od ľudskej tragédie, však z hľadiska investovania nakoniec nedopadol zle. Vďaka masívnej podpore centrálnych bánk a ich bezp...

Celý článok

Nemáme na dôchodky. Čo s tým?

Druhý pilier si prešiel za takmer šestnásť  rokov svojej existencie viacerými atakmi, ktoré ho oslabili a priniesli aj nižšie úspory pre budúcich dôchodcov. Pritom slušné dôchodky sú hlavným dôvodom jeho existencie.

Celý článok

Na dobré úmysly môžu dôchodcovia doplatiť

Ak by sa podarilo ústavne zakotviť princípy dôchodkového systému na úrovni, ktorá rešpektuje demografický vývoj, povedal by som, že táto vláda vo forme ústavnej väčšiny mala zmysel. Legislatíva súvisiaca s penziami bola totiž v ostatnom čase príliš často a príliš nešťastne menená do tej miery, že...

Celý článok

Ako investovať aj bez peňazí

Chceli by ste investovať na svetových burzách, ale nevynaložiť z vlastného vrecka ani euro... Znie to ako utópia, no predsa sa to dá! Pravidelné investovanie len z povinných odvodov Pokiaľ ešte nemáte založené dôchodkové sporenie v druhom pilieri, každý mesiac sa dobrovoľne vzdávate svojich odv...

Celý článok