Infoservis

Neustále prinášame nové informácie o systéme dôchodkového sporenia na Slovensku, druhom dôchodkovom pilieri, či iné aktuality z DSS Poštovej banky, ktoré sú dôležité z oblasti dôchodkového sporenia. Medzi novinkami nájdete všetko dôležité, čo budete potrebovať pre svoje sporenie.

Najnovšie články

Zmena Všeobecných obchodných podmienok

Predstavenstvo spoločnosti Dôchodková správcovská spoločnosť Poštovej banky, d.s.s., a. s. schválilo dňa 11.06.2021 nové znenie Všeobecných obchodných podmienok v nadväznosti na zmenu obchodného mena Spoločnosti účinnú od 3.7.2021. Nové znenie nájdete v Dokumentoch na stiahnutie. 

Celý článok

Aktualizované porovnanie výkonnosti dôchodkových fondov k 04.06.2021

Porovnanie výkonnosti dôchodkových fondov k 04.06.2021 História výkonnosti dôchodkových fondov

Celý článok

Čaká nás zmena názvu na 365.life. Známa stabilita, nová tvár

Ide o dôležitú fázu dlhodobej rozvojovej stratégie našej skupiny, v rámci ktorej sa vymenia doterajšie pozície značiek Poštová banka a 365.bank. S tým súvisí aj zmena názvu spoločnosti DSS Poštovej banky na 365.invest. Pre váš dôchodok sa nič nemení, no ak chcete vedieť, čo všetko nás spoločne ča...

Celý článok

Kto môže za budúce nízke dôchodky Slovákov?

Ani percento sporiteľov sa nepohlo toho roku z garantovaných fondov. Aj keď vedia, že by mohli mať vyššie dôchodky.

Celý článok

Nečakajte na vyšší dôchodok so založenými rukami

Jedným zo zásadných rozhodnutí, ktoré by mal každý pri pohľade do výpisu z dôchodkového účtu spraviť, je, že rozdelí svoje dôchodkové úspory. Nespoliehajte sa  len na prvý či druhý pilier. Investujte a zverte sa do rúka odborníkom.

Celý článok

Nečinnosť je najväčšie zlo. Týka sa to aj penzií

Diskusia o ústavnom dôchodkovom zákone utíchla, a to nie je dobre.

Celý článok

Tipy, ako si môžete zvýšiť svoj dôchodok

Pandémia nás naučila, že plánovať budúcnosť, najmä tú finančnú, je dôležité. Nielen kvôli finančnej rezerve, ktorú je dôležité mať v zálohe, ale aj preto, že si už teraz vieme ovplyvniť výšku svojho budúceho dôchodku. Ako na to a kde získať dodatočný zdroj úspor na dôchodku? Pripravili sme pre vá...

Celý článok

Na vyššiu penziu nestačí čakať so založenými rukami

Druhý pilier môže výrazne zvýšiť dôchodky budúcich seniorov. Treba však ešte znásobiť aktivitu, pričom, informácie dávajú ľuďom moc a zarábajú peniaze. Platí to aj pri dôchodkových úsporách.

Celý článok

Až keď ľuďom začne hroziť 380 eur mesačne, začnú riešiť dôchodok. Mladí ľudia zabúdajú, že nebudú navždy mladí (Rozhovor)

V rozhovore pre REFRESHER hovorí šéf DSS-ky o tom, že veľa mladých ani netuší, že si potrebuje na dôchodok šetriť. Mnohým chýba finančná gramotnosť a často sa spoliehajú na rizikové investície.

Celý článok

Ak ste sa zľakli výšky vašej predpovedanej penzie, nepanikárte

Máte vypočítané tri scenáre dôchodku. Vo veľkej miere bude závisieť od vás, či sa naplní ten pesimistický, realistický alebo optimistický.

Celý článok
Ďalšie články