Uzatvorenie zmluvy s DSS

Postup pre uzatvorenie zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení

Ak sa rozhodnete pre vstup do druhého piliera a vyberiete si Dôchodkovú správcovskú spoločnosť Poštovej banky, d.s.s., a.s., postup pre uzarvorenie zmluvy je veľmi jednoduchý. Pozostáva z nasledujúcich krokov:

1. Spravte si prehľad o ponuke našich dôchodkových fondov. S výberom tej správnej kombinácie dôchodkových fondov, vám s radosťou pomôžu naši zamestnanci.

2. Navštívte ktorúkoľvek pobočku Poštovej banky alebo obchodných zástupcov na vybraných poštách. Zmluvu o uzatvorení dôchodkového sporenia môžete podpísať priamo na pobočke Poštovej banky alebo ju doručíme kuriérom priamo k vám. 

3. Uzatvorením zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení sa stávate sporiteľom DSS Poštovej banky. Ako sa darí Vašim úsporám môžete kedykoľvek skontrolovať v karte sporiteľa

Vyplnenie zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení z pohodlia domova

Od 3. 11. 2017 máte možnosť vyplniť si zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti Poštovej banky online, z pohodlia vášho domova.

Priamo na hlavnej stránke nášho webu máte k dispozícií online formulár, ktorý vás niekoľkými jednoduchými krokmi prevedie vyplnením celej zmluvy. Vďaka tejto možnosti vstúpite do II. piliera v Dôchodkovej správcovskej spoločnosti Poštovej banky rýchlo, jednoducho a prehľadne.

Nový formulár uľahčuje procesy spojené so vstupom nových klientov do Dôchodkovej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

Výhody online formulára na uzatvorenie zmluvy s DSS

  • JEDNODUCHOSŤ - vyplnenie formuláru je jednoduché, intuitívne a prehľadné
  • PROFESIONALITA - v jednotlivých poliach formuláru sú nastavené kontrolné mechanizmy, ktoré majú za úlohu dohliadnuť na správne vyplnenie
  • DOSTUPNOSŤ – online formulár je dostupný všetkým záujemcom o uzatvorenie zmluvy s DSS Poštovej banky z pohodlia domova
  • ĽUDSKOSŤ - Ako hovorí známe príslovie, „Mýliť sa je ľudské“. Formulár vás, preto upozorní na nevyplnené polia a prípadné chyby.

Postup pri prestupe z inej DSS do DSS Poštovej banky 

Sporiteľ môže prestupovať medzi jednotlivými dôchodkovými správcovskými spoločnosťami kedykoľvek bez časového obmedzenia a to:

  • ak prestúpi do 1 roka od vstupu, resp. poslednej zmeny správcovskej spoločnosti, zaplatí Sociálnej poisťovni poplatok za vystavenie akceptačného listu vo výške 16 EUR,
  • ak prestúpi po 1 roku od vstupu, resp. poslednej zmeny správcovskej spoločnosti, Sociálna poisťovňa mu vystaví akceptačný list bez poplatku.

Sporiteľ však musí navštíviť Sociálnu poisťovňu a požiadať o vystavenie akceptačného listu (potvrdenie potrebné na prestup). Následne stačí len vyplniť online formulár, do ktorého doplníte číslo  akceptačného listu, prípadne navštíviť ktorúkoľvek pobočku Poštovej banky a podpísať zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení.

Originál akceptačného listu musí byť súčasťou zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení.